راهنمای خرید ظروف سنگی

راهنمای خرید ظرف سنگی سفید

بیشتر کسانی که علاقه به خرید ظروف سنگی دارند، فقط از کیفیت این ظرف ها و طعم بسیار خوبی که به غذا می دهد اطلاعات دارند. اما دانستن اینکه ظرف سنگی از چه ساخته شده و یا در کجا تولید می شود برای تمام افراد حائز اهمیت می باشد.

 ظرف سنگی یا هرکاره؛ یک نوع دیگ و ظرف از جنس سنگ می باشد که به علت دارا بودن سرپانتین آن را در برابر آتش مقاوم می نماید، همچنین طعم ومزه بی نظیری به غذا می بخشد. علت نام گذاری این محصول به نام هرکاره این است که علاوه بر نرم بودن و تراش کاری بسیار راحت، کاربرد فراونی در تولید ظرف و ظروف دارد.

غالب تولید کنندگان ظرف های سنگی در شهر مشهد فعالیت دارند؛ اگر تمایل به خریدن دیگ های سنگی دارید می توانید این محصول را از شهر مشهد از فروشگاه دلتاکالا با بالاترین کیفیت و قیمتی مناسب تهیه کنید.

فواید پخت غذا در ظروف سنگی چست؟

 1. کمترین انرژی را برای پخت غذا استفاده می کنند.
 2. پخت آرام غذا و حفظ املاح و مواد معدنی موجود در مواد غذایی
 3. تقویت ضربان قلب
 4. جلوگیری از سنگ‌ کلیه
 5. تنظیم عملکرد کلیه و کبد
 6. کمک به افراد دیابتی جهت کاهش نیاز به انسولین
 7. توقف یا کاهش حمله های آسم
 8. بهبود کیفیت خواب
 9. عدم چسبندگی

فواید استفاده از ظروف سنگی

انواع ظروف سنگیرا بشناسید.

ظرف های سنگی یا هرکاره در مدل های مختلفی مانند: دیگ سنگی، ست فنجان و نعلبکی، لیوان دمنوش، ماهیتابه سنگی، لیوان سنگی، قوری سنگی و… تولید می شوند.

چه غذاهایی در ظروف سنگی می توان پخت؟

در دیگ های سنگی میتوان تمام غذاهای ایرانی و خارجی را طبخ کرد. یکی از دیگر ویژگی های ظرف سنگی می توان به عدم تبخیر سریع آب موجود در مواد غذایی اشاره نمود که این امر باعث حفظ کیفیت غذا می شود.

همچنین بخوانید: راهنمای خرید سرویس مسی

تاثیر استفاده از ظرف سنگی و درمان فقر آهن

وجود مقادیر فراوان آهن و منیزیم در ظرف های سنگی از جمله ویژگی های این محصولات می باشد.  آهن و منیزیم موجود در این ظرف باعث جلوگیری از فقر آهن و حتی درمان آن می شود. خاصیت مغناطیسی ظروف سنگی باعث رفع و پیشگری کم خونی در بزرگسالان و کودکان می شود.

لازم به ذکراست، بهتر است که حتما علت کم خونی خود را با معاینات پزشکی یافته و سپس به درمان آن بپردازید. اما فواید ظروف سنگی در رفع فقر آهن پایه علمی داشته و همچنین باعث افزایش مقاومت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از بروز بیماری ها می شود.

فواید منیزیم در ظروف سنگی

منیزیم یکی از ضروری ترین ماده های معدنی برای بدن انسان می باشد. این ماده نقشی اساسی در سلامت عمومی انسان ایفا می کند. براساس تحقیقات بیش از 50 درصد از منیزیم موجود در بدن افراد در بافت های استخوانی وجود دارد و الباقی در بافت های نرم  بدن ذخیره می شوند، همین امر یکی از علل افزایش نیاز بدن به این عنصر می باشد.

از خواص منیزیم برای بدن انسان می توان به:

 1. بهبود عملکرد مغز و خلق و خوی افراد
 2. کاهش فشارخون
 3. جلوگیری از حمله و سکته های قلبی
 4. کمک به تشکیل استخوان و افزایش تراکم استخوان

تفاوت بین دیگ سنگی سیاه و دیگ سنگی سفید چیست؟

سنگ های خامی که به صورت تکه های بزرگ از معادن بیرون می آیند پس از طی مراحل چکش کاری، پرداخت کاری و ریزه کاری های دیگر به صورت ظروف سفید رنگ در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند. اما پس از آب بندی رنگ سفید آن ها به مشکی تبدیل می شود که علت آن تماس با روغن و آتش است . پس توجه داشته باشید که هنگام خرید دیگ سنگی حتما باید به رنگ سفید باشند.

بیشتر بخوانید:

ارسال دیدگاه