ترفند های ساده و کاربردی برای افزایش عمر باتری آیفون

راهکار افزایش طول عنمر باتری آیفون

تلفن همراه آیفون یکی از به روز ترین و بهترین گوشی های موجود در بازار می باشد که دارای مدل های بی شماری است. همین حالا انواع مختلف این گوشی با کیفیت را با قیمت روز در ایفون مشاده کنید.

عمر باتری ”مدت زمانی است که دستگاه شما قبل از نیاز به شارژ مجدد کار می کند. “طول عمر باتری” مدت زمانی است که باتری شما تا تعویض نیاز دارد. شما می توانید با چند کار ساده هر دو را به حداکثر برسانید و بدون توجه به اینکه کدام مدل آیفون را دارید، حداکثر استفاده را از دستگاه های اپل خود خواهید برد.

هرکسی که از آیفون استفاده می کند، متوجه می شود که این تلفن هوشمند قدرتمند، بصری و سرگرم کننده دارای اشکالاتی است.

بزرگترین عیب و ناراحتی داشتن هر نوع آیفون، زود تمام شدن باتری آن است. کاربران  اعتراف کرده اند که نیاز دارند آیفون اپل خود را چندین بار در روز شارژ کنند یا به سادگی آن را در یک دوره 24 ساعته وصل نگه دارند.

 

بهترین روشها برای عمر بیشتر باتری

قبل از اینکه به راه های کوتاه مدت برای افزایش عمر باتری خود بپردازیم، مهم است بدانید که چه کاری می توانید انجام دهید تا باتری خود را در برابر آزمایش زمان تحمل کند.

در اینجا کاری است که می توانید در حال حاضر برای افزایش عمر باتری آیفون خود انجام دهید و امیدوارم بتوانید آن را در طول روز بدون نیاز به وصل کردن شارژ کنید.

استفاده از حالت هواپیما

اگر واقعاً درگیر باتری تلفن همراه خود هستید، دستگاه خود را در حالت هواپیما قرار دهید که همه ویژگی های بی سیم تلفن شما را خاموش می کند. تماس ها و پیامک ها از طریق شما انجام نمی شود، اما همچنان می توانید در صورت لزوم برای و سایر وظایف به  متصل شوید. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که به دنبال نماد هواپیما در مرکز کنترل باشید و روی آن ضربه بزنید. همچنین در تنظیمات قابل دسترسی است. فقط آن را روشن کنید می دانید که توسط نماد هواپیما در بالا سمت راست فعال شده است. این کار باعث می شود که باتری شما کمتر مصرف شود‌.

راهکار افزایش طول عمر باتری

خاموش کردن وای فای و بلوتوث

یک راه عالی برای کاهش میزان داده هایی که استفاده می کنید خاموش کردن وای فای است.

تلفن شما به طور مداوم شبکه های نزدیک را جستجو می کند، به همین دلیل است که لیست شبکه های موجود دائماً در خارج از منزل تغییر می کند. به طور مشابه، بلوتوث

به طور مداوم به دنبال اتصال هستند، اما دلیلی وجود ندارد که آنها همیشه فعال باشند.

 

حالت کم مصرف را فعال کنید

یکی از قوی ترین سلاح های شما در برابر تخلیه باتری حالت کم مصرف است. با فعال بودن آن، تلفن شما تنها ضروری ترین وظایف را انجام می دهد، بنابراین فعالیت های پس زمینه مانند بارگیری و واکشی ایمیل غیرفعال می شود.

هنگامی که باتری به زیر 20 درصد می رسد حالت کم مصرف به طور خودکار فعال می شود، اما همچنین می توانید آن را به صورت دستی فعال کنید. در این صورت تلفن شما مدت زمان بیشتری کار می کند (اگرچه فقط در صورتی که باتری گوشی شما زیر 80 باشد کار می کند). به تنظیمات> باتری> حالت کم مصرف بروید و آن را روشن کنید. هنگامی که فعال است، نماد باتری در گوشه بالا سمت راست زرد می شود.

تنظیم روشنایی صفحه

نمایشگرها این روزها بزرگتر و روشن تر هستند، اما صفحه نمایش های واضح شما را در شب بیدار نگه می دارد و عمر باتری شما را به خطر می اندازد. خبر خوب این است که می توانید آنها را به راحتی کم کنید.

ابتدا روشنایی خودکار را فعال کنید. به تنظیمات> دسترس پذیری> نمایش ^ ~ ^ اندازه متن> روشنایی خودکار بروید و آن را روشن کنید. تلفن شما روشنایی خود را بر اساس وضعیت روشنایی فعلی شما تنظیم می کند. اگر نور کافی برای دیدن دارید، صفح نمایش برای کاهش مصرف باتری خاموش می شود.

همچنین می توانید با استفاده از نوار لغزنده، میزان روشنایی را در تنظیمات> نمایش ^ ~ ^ روشنایی به صورت دستی تنظیم کنید. یک اسلایدر نیز از طریق مرکز کنترل قابل دسترسی است. نماد روشنایی را به آرامی فشار دهید و نوار لغزنده را به بالا یا پایین حرکت دهید.

راهکار افزایش طول عمر باتری

خاموش کردن موقعیت مکانی

مکان را از طریق تنظیمات> حریم خصوصی> خدمات موقعیت مکانی به طور کامل خاموش کنید و تلفن شما داده های موقعیت مکانی را به این سرویس ها متوقف می کند.  با این حال، این کار باعث می شود تعدادی از برنامه های مفید دیگر کار نکنند. برنامه هواشناسی شما نمی داند برای آخرین پیش بینی کجا هستید و همچنین نمی توانید بر  راهنمایی بخواهید.

اپل به شما امکان می دهد نحوه استفاده اکثر برنامه ها از داده های مکان را سفارشی کنید.

خاموش کردن بازخوانی برنامه در پس زمینه

با این حال، با بازسازی برنامه پس زمینه، آن برنامه های معلق هنوز می توانند به روزرسانی و محتوای جدید را بررسی کنند – فرایندی که می تواند عمر باتری را کاهش دهد. به تنظیمات> عمومی> بازخوانی برنامه پس زمینه بروید.

روی گزینه خاموش کردن ضربه بزنید تا آن را خاموش کنید یا تصمیم بگیرید که فقط از طریق اتفاق بیفتد.

برای غیرفعال کردن برنامه به برنامه، به منوی قبلی بازگردید و برنامه های سنگین مانند ایمیل را پیدا کنید یا شبکه های اجتماعی آنها را خاموش کنید. این نباید بر نحوه عملکرد برنامه تأثیری داشته باشد، اما ممکن است یک لحظه بیشتر طول بکشد تا اطلاعات جدید هنگام بازگشت به آنها ظاهر شود.

برنامه های خود را به طور مرتب به روز کنید.

یکی از عوامل اصلی تخلیه باتری در آیفون ها برنامه ها هستند. همیشه در پس زمینه در حال، مصرف داده ها، ارسال آن اعلان ها است. می توانید آنها را در تنظیمات بازخوانی برنامه پس زمینه مدیریت کرده و مواردی را که به آنها نیاز ندارید به حالت تعلیق درآورید.

اما توسعه دهندگان همچنان ویژگی های جدیدی را به این برنامه ها اضافه می کنند. بنابراین، قبل از اقدام برای به روزرسانی برنامه های خود و دسترسی به آن ویژگی های برنامه جدید، مطمئن شوید که جدیدترین بررسی ها را انجام داده اید زیرا این ویژگی های جدید اضافه شده دسته ای از اشکالات را به همراه دارد که بر عملکرد دستگاه و سلامت باتری شما تأثیر می گذارد. رایج ترین مثال گرم شدن بیش از حد یا خالی شدن باتری ناشی از برنامه ای است که اخیراً به روز شده است.

راهکار افزایش ط.ل عمر باتری

اجازه ندهید آیفون شما در حین شارژ بیش از حد داغ شود.

همانطور که قبلاً ذکر شد، گرما عامل کشنده باتری است. بنابراین، مطمئن شوید که آیفون شما در حین شارژ بیش از حد گرم نمی شود. به گفته اپل، گرما برخلاف هوای بسیار سرد که فقط ظرفیت باتری را به طور موقت کاهش می دهد، به ظرفیت باتری آسیب دائمی می رساند. یک نشانگر ولتاژ آسیب دیده نمی تواند جریان را بهینه کرده و منجر به شارژ بیش از حد شود و در نهایت به باتری و آیفون شما آسیب برساند.

شارژ شبانه

بسیاری از مردم این عادت را دارند که آیفون خود را یک شبه شارژ کنند، زیرا اجازه دهید آن را بپذیریم. تلفن های ما با یک بار شارژ دوام چندانی ندارند. اما این تصور غلط در بین کاربران آیفون وجود دارد که می گوید: “به خاطر باتری خود، آیفون خود را یک شبه شارژ نکنید!”. بیایید آن را از بین ببریم. تلفن های هوشمند مدرن دارای باتری های لیتیوم یونی با نرم افزارهای مدیریت باتری هوشمند هستند که از شارژ بیش از حد تلفن شما اطمینان حاصل می کند.

به طور مشابه، باتری های آیفون با نقطه قطع ساخته می شوند تا از شارژ نشدن بیش از حد باتری دستگاه اطمینان حاصل شود. این به حفظ سلامت باتری آیفون شما کمک می کند.

علاوه بر این، می توانید شارژ بهینه باتری را روشن کنید تا اطمینان حاصل کنید که هر روز صبح وقتی از خواب بیدار می شوید 100 درصد باتری را دریافت می کنید بدون اینکه نگران کل مشکل خرابی باتری در طول شب باشید.

ارسال دیدگاه