راهنمای خرید ساعت مچی عقربه‌ای

در این مقاله به راهنمای خرید ساعت مچی عقربه‌ای می پردازیم. قبل از خرید ساعت باید بدانید که می‌خواهید ساعت‌تان علاوه‌بر نشان دادن زمان و تاریخ و روز چه امکانات دیگری نیز داشته باشد. در این‌صورت می‌توانید ساعت مناسبی برای خود تهیه کنید.

 

در زمان خریدن ساعت مچی به چه مواردی باید توجه کنیم؟

 • مواد به‌کار رفته در ساعت

برخی از افراد به فلزات مختلف حساسیت دارند و باید از خرید ساعت‌های بند فلزی اجتناب کنند. همچنین اگر می‌خواهید برای ساعت‌تان بند چرمی بخرید، باکیفیت‌ترین آن را بخرید تا خیلی زود فرسوده نشود.

 • طراحی ساعت

ساعت‌های مچی در اندازه، شکل و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند. هنگام خرید باید بدانید که کدام طرح ساعت مطابق سلیقه‌تان است.

 • اندازه مچ دست

ساعتی بخرید که با مچ دست‌تان تناسب داشته باشد. اگر ساعت‌تان بسیار بزرگ باشد، روی دست‌تان خیلی زمخت به نظر می‌رسد و ساعت‌های خیلی کوچک هم جذابیت ندارند. اگر نمیدانید که باید ساعت‌ شما بزرگ یا ظریف باشد؟! می‌توانید ساعتی بخرید که با لباس‌هایی که بیشتر مواقع می‌پوشید، هماهنگی داشته باشد.

 • بودجه برای خرید ساعت

مقدار هزینه‌ای که برای خرید ساعت مچی اختصاص می‌دهید، بسیار به درآمدتان بستگی دارد و اینکه می‌خواهید چه استفاده‌ای از ساعت‌تان داشته باشید. می‌توانید از یک فروشگاه اجناس ارزان‌قیمت، یک ساعت که از برند خاصی نیست با قیمتی بسیار نازل بخرید یا به‌ سراغ یکی از برندهای مشهور مانند رولکس بروید و هزینه زیادی بابت ساعت‌تان پول بپردازید.

هنگام خرید ساعت ممکن است به سراغ ساعت‌های لوکس بروید. انتقادی که معمولا به این ساعت‌ها می‌شود این است که بیشتر سازندگان آنها سال‌هاست در تبلیغات خود چنین القاء می‌کنند که ساعت‌های آنها کمیاب است و از بهترین نوع هستند. بهتر است فریب این تبلیغ‌ها را نخورید. گاهی‌اوقات ساعتی از یک برند معمولی می‌تواند سال‌ها برایتان کار کند.

ساعت‌های لوکس مانند خودروهای لوکس هستند. شما بیش از هر چیز پول برند آن را می‌دهید. بنابراین اگر از نظر هزینه می‌خواهید صرفه‌جویی کنید، بهتر است بیشتر کارایی ساعت را در نظر بگیرید.

 • فروشنده ناشناس

برای اینکه ساعت تقلبی و نامرغوب خریداری نکنید بهتر است از فروشنده خوشنام و معروف خرید کنید. بنابراین بهتر است قبل از خرید، سعی کنید فروشگاه‌ها و فروشنده‌های خوشنام را بشناسید.

 • آشنایی با طراحی برندهای مختلف

قبل از خرید بهتر است اطلاعاتی در مورد برند مورد نظرتان داشته باشید. می‌توانید با مراجعه به اینترنت به اطلاعاتی کسب کنید مثلا، سازنده آن ساعت از برند خاص کیست و ساعت‌هایش چه طرحی دارند. سبک قاب و صفحه و بند ساعت چگونه است. علامت مشخصه و مارک آن چیست. با دانستن این اطلاعات می‌توانید خرید مطمئنی داشته باشید.

کاغذ خرید و ضمانت‌نامه

یادتان باشد که حتما از فروشنده کاغذ خرید بگیرید. درضمن ساعت‌های برند، ضمانت‌نامه هم دارند که حتما آن را هم از فروشنده مطالبه کنید.

توصیه شده برای شما: ” ترفند های ساده و کاربردی برای افزایش عمر باتری آیفون

 روش تشخیص ساعت اصل از تقلبی:

متاسفانه برخی از فروشندگان، ساعت‌های تقلبی را به‌جای اصل به خریدار می‌فروشند. بنابراین هنگام خرید ساعت، به‌ویژه ساعت های گران‌ قیمت باید خیلی مراقب باشید. برای تشخیص ساعت اصل از تقلبی به موارد زیر دقت کنید:

 • مواد و جنس ساعت

مواد، پرداخت و رنگ ساعت‌های تقلبی کمی با ساعت‌های اصل فرق دارند. ساعت‌های اصل با استانداردهای بسیار سخت‌گیرانه‌ و با کیفیت بالا درست می‌شوند و هرنوع خش یا اشتباه روی آن نشان می‌دهد، ساعت تقلبی است. همچنین حکاکی‌ روی ساعت‌های ظریف معمولا واضح‌تر و متمایزتر می باشند.

 • وزن ساعت

معمولا ساعت‌های باکیفیت، با فلزات باارزش تولید می‌شوند و حاوی بخش‌های مختلف کوچک زیادی هستند. به همین دلیل این ساعت‌ها کمی سنگین‌تر از آن هستند که به نظر می‌رسند. اگر ساعت تقلبی باشد، سبک بوده و  نشان‌دهنده آن است که از فلزات ارزان‌قیمت ساخته شده است.

 • حرکت عقربه‌های ساعت

ساعت تقلبی هر قدر هم با مهارت درست شده باشد، عقربه‌های آن نمی‌تواند به‌خوبی و روانی ساعت‌های اصل حرکت کنند. همچنین صدای «تیک‌تاک» عقربه‌های تقلبی بسیار بلندتر از ساعت‌های اصل است.

 • قیمت ارزان

اگر فروشنده به شما ساعت لوکس با برند معروفی را با قیمتی ارزان‌تر از معمول پیشنهاد می‌دهد، شک نکنید که با یک ساعت تقلبی روبه‌رو هستید.

 • شماره سریال

تمام ساعت‌های اصل دارای شماره سریال متشکل از اعداد و حروف هستند که آن روی قاب ساعت، جعبه و ضمانت‌نامه هم وجود دارد. این شماره باید با کمک لیزر حک شده و واضح باشند. نباید این شماره‌ها چاپ‌شده باشند.

شما چه تجربه‌ای برای خرید ساعت مچی دارید؟ ممنون می‌شویم در بخش نظرات کاربران برایمان بنویسید.

همچنین بخوانید: راهنمای خرید اینترنتی ماسک تنفسی فیلتر دار

 

ارسال دیدگاه